Hlbocký vodopád

Turistický chodník: Hlboké n. Váhom (324 m n.m.)(zelená zn.)–> Hlbocký vodopád (460 m n.m.) –> Hlboké n. Váhom (324 m n.m.) Celkový čas: 01:30


Chodník k vodopádu začína v obci Hlboké nad Váhom. Do Hlbokého nad Váhom sa dostanete trasou po starej ceste do Bytče.

Hlbocký vodopádRázcestník sa nachádza na odbočke z hlavnej cesty I/18. Trasu si môžete uľahčiť tak, že sa odveziete autom až na koniec dediny, čo je zhruba kilometer až k obecnému úradu. Okolo cesty na vodopád sú nastavané rodinné domy. Keď sa skončí zástavba, cesta sa zmení na poľnú. K vodopádu je to podľa turistickej značky 20 minút po zelenej značke doľava.


Asi za 10 minút prídete na čistinu, kde je veľký drevený kríž, odtiaľ pôjdete po chodníku popri potoku. Príroda v lese pripomína Jánošikové diery vo Vrátnej. Po 20 minútach ako sľubovala značka sa dostanete k vodopádu.

Hlbocký vodopád

Vodopád je 10 metrov vysoký. Naokolo sú obrovské skalné bralá, pripomína to skalný kaňon alebo lievik.

Naľavo od vodopádu je v skale pripevnené oceľové lano a reťaze. Tadiaľ sa dá dostať k malej jaskyni, odporúčame však pevnú obuv.

V Hlbokom môžete navštíviť aj kalváriu, ktorá je na kopci pri kostole. Na začiatku dediny na pravej strane je biely kostol. Okolo kostola vedie na kopec krížová cesta. Smerom na Hlboké môžete vidieť celú obec ako na dlani a v pozadí vyčnievajú skaly pod ktorými je vodopád. Opačným smerom vidieť Bytču, cestu a okolité dediny a rieku Váh.

Kalvaria - Hlboke nad VahomHlboké nad Váhom

Zdroj: http://hiking.sk/hk/ar/2616/hlbocky_vodopad_a_vyhliadky_pod_rohacom.html, http://zilina.sme.sk/c/5512611/hlbocky-vodopad-klenot-ukryty-v-lese-medzi-skalami.html


 

Leave a Reply